Hírlevél feliratkozás
Támogatók

fszk 2 aosz

 

 

 

Szivárvány Autizmus Egyesület

Tagszervezeti adatlap
Tagszervezet
Neve: Szivárvány Autizmus Egyesület
Címe: 6724 Szeged, Csongrási sgt. 114.
Telefonszáma: 06 30 355 1988; 06 30 382 96 72
Honlap címe:
E-mail címe: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Elnöke:
Kapcsolattartó
Neve: Harter Árpádné
Címe:
Telefonszáma:
E-mail címe:

Tagszervezet bemutatkozása:

Egyesületünk 2003-ban alakult. Célja, hogy Csongrád megye területén az autizmussal élő személyek, családjuk és az ellátásukkal foglalkozó szakemberek, segítők helyzetét, igényeit, szükségleteit, létszámát felmérje, s az igények felmérése nyomán szolgáltatásokat nyújtson. Tevékenységünk bizonyos területei regionális szintűvé váltak. Szolgáltatásainkat más fogyatékkal élő személyek is igénybe veszik, sőt határon túlról is vannak családok, akik a segítségünket kérik.

Szolgáltatások, programok

– információs adatbázis

– érdekvédelem

– szakkönyvtár

– terápiás lovaglás, terápiás lovas tábor

– fejlesztő eszközök kölcsönzése

– tanácsadás

– ismeretterjesztő programok szervezése (pl. Autizmus Műhely Szeged: szülőknek, autisták ellátásában résztvevőknek, érdeklődőknek)

– családsegítő szolgáltatások

– szabadidős tevékenységek (sport, klubok, kulturális programok, stb)szervezése

– képzések, továbbképzések szervezése (szülőknek, autisták ellátásában résztvevőknek, érdeklődőknek)

– előadások az autizmusról, a családok helyzetéről, az autisták (lehetséges) életpályájáról (főiskolai hallgatóknak

– védőnők, szociális munkások, gyógypedagógusok)

Intézményi ellátás Szegeden

2010 őszétől: a) fejlesztő iskola 10-23 éves korú súlyos, halmozottan fogyatékosnak (6 fő); fejlesztő felkészítő 10-23 éves korú súlyos, halmozottan fogyatékosnak (6 fő) 2011. januárjától: b) fogyatékosok nappali intézménye elsősorban autistáknak, valamint más fogyatékossággal élőknek (max. 16 fő részére),

Egyesületünk még csak tervezi, hogy az épületünkhöz tartozó meglehetősen nagy kertet (800 négyszögöl) az autista fiatalok segítségével is konyhakerti művelés alá fogja. Épp azért csatlakoztunk a MajorHálóhoz, hogy tanuljunk azoktól, akiknek már többéves tapasztalatunk van e téren, tudják, milyen munkafolyamotokat végeznek szívesen az autista fiatalok, és abban is van tapasztalatuk, hogy milyen növényeket érdemes termelni.

Tagságaink

Autisták Országos Szövetsége

Autista Majorságok Hálózata

ESŐ-ERNYŐ Hálózat

Fogyatékosügyi Fórum (Szeged)