Tagszervezet bemutatkozása:
Az Egyesület 1999-ben alakult, 12 alapító taggal. A Gyulai Bíróság 2000. február 17-én jegyezte be 1778. sorszámmal.
Az Egyesület célja az állami gondozott gyermekek, valamint a fogyatékos gyermekek és fiatalok életének segítése, részükre ellátások biztosítása.
Az egyesület ügyvezetője Balázsné Nelhübel Henriette
Az egyesület évente kétszer tart közgyűlést, azok közti időszakban ügyvezető irányítja az egyesület munkáját. Az egyesület munkájának törvényességét Felügyelő Bizottság ellenőrzi, melynek elnöke Kocsis-Nagy Zsolt
Az egyesület által működtetett intézmények egy irányítási és szervezeti rendszerbe vannak összefogva, melynek neve Napsugár Gondozási Központ. A gondozási központ intézményvezetője Balázsné Nelhübel Henriette
Az egyesület szakmai tevékenységének fenntartását és fejlesztését több projekt keretében valósítja meg. A projektek pénzügyi fedezetét pályázati források biztosítják.
Az Egyesület nyertes pályázatok segítségével valósítja meg többek között a Támogatott lakhatású intézményeinek- korábban lakóotthonok- férőhely bővítését, nők munkaerő-piaci helyzetének javítását, fogyatékossággal élők és romák képzését.
A Napsugár Gondozási Központ intézményei:
- Fogyatékkal élők Nappali Otthona 70 fő részére
- Pszichiátriai betegek Nappali Otthona 60 fő részére
- Támogató Szolgálat
- Szociális étkeztetés
- Támogatott Lakhatású otthonok fogyatékkal élők részére
Harangvirágház
Reményház
Napsugárház
Ernyőház
A Támogatott Lakhatású Otthonainkban lakó fogyatékkal élő fiataljaink számára igyekszünk a legteljesebb autonómia mellett olyan fejlesztéseket, foglalkoztatási formákat szervezni, melyek a különböző szükségletek és képességek figyelembevételével hozzájárulnak a minél önállóbb életvitel és a legteljesebb társadalmi részvétel eléréséhez és gyakorlásához.
Külön intézmény egységként jelenik meg a fejlesztő foglalkoztatás biztosítására a Tálentum Rehabilitációs Foglalkoztató Intézmény, mely ellátottjaink számára biztosít munkalehetőséget.
Ellátottjaink legnagyobb részét foglalkoztatásba is be tudjuk vonni, ahol a megmaradt munkaképességükkel értékteremtő munkát folytatnak. A foglalkoztatásnak különböző szintjei vannak. Fejlesztő foglalkoztatástól egészen a nyílt munkaerőpiaci munkakörökben és színtereken alkalmazunk megváltozott munkaképességű munkavállalót.
|